Как да спрем безпричинното безпокойство и пристъпите на паническо разстройство
Пороки сердца. Лечение пороков сердца народными средствами.
Какво представлява острата бъбречна недостатъчност?
Народное лечение простатита настойкой трав.
Хроническая почечная недостаточность. Лечение хронической почечной недостаточности народными средствами.
ЗИМНА ГРИЖА ЗА КОЖАТА
Как защититься от радиоактивного йода?
Простатит. Причины, развитие, симптомы и лечение простатита.
Отслабване със зелено кафе – безвредно и здравословно
Как определить качество и натуральность меда?
Сборы лекарственных растений для женщин.
Как да спрем безпричинното безпокойство и пристъпите на паническо разстройство Photo source |
Безпричинното безпокойство е ужасно чувство, което е завладявало много хора по различни причини.. Имате чувството, че изведнъж всичките проблеми на света се стоварват върху вас. Представяте си ужасни неща, които се случват с вас, обзема ви паника. Как да се справите с това натрапчиво чувство, което не може „да излезе” от главата ви….
1.Открийте истинската причина за вашето безпокойство.
В голяма част от случаите когато се чувстваме притеснени за нещо и си мислим, че причината е някъде извън нас, се лъжем жестоко. Ако добре се познавате можете много лесно да определите какво се случва с вас. Например, имате уговорка с приятелката си да ви се обади в уречен час, но тя така и не звъни. Всъщност, това което може да е причината за безпокойството ви не се крие в звъненето на телефона, а в това , че вие се чувствате несигурен в тази връзка. Това, което ще разреши вашият проблем е да поговорите честно и открито за вашата връзка, да определите заедно приоритетите си в нея.
2.Правете аеоробни упражнения, дишайте.
Жена, болна от множествена склероза „изгонила лошите мисли” след всекидневни маратони. Не оставяйте лошите мисли да ви завладеят, спортувайте, занимавайте се с йога или плувайте. Бягането в парка е прекрасно средство за изгонване на стреса и безпокойството. Научете се да дишате правилно, това е най- бързият начин , чрез който можете да премахнете безпокойството. Повече за дишането – тук. Запишете се на танци, общувайте с много хора, не се затваряйте в себе си.
3. Прочетете успокояваща книга или гледайте комедия.
Мозъкът ви има нужда да бъде отвлечен от това, което ви причинява стрес. Една успокояваща книга може да бъде чудесен начин да се измъкнете за малко от капана на паниката и безпокойството. Направете си филмов маратон, киното и филмите определено отвличат вниманието.
Какви са симптомите на паническото безпокойство?
Пристъпът на паника и безпокойство се характеризира с внезапен задух, мускулни спазми и гадене. Понякога имате чувството, че сте обречен,изпитвате неконтрулируема тревожност, както и чувство на безсилие и безнадежност. За да може да се справите с проблема , обаче, трябва да се образовате. Не трябва да живеете дълго време в страх и несигурност. Приемането на паническата атака е част от решението на проблема. Срещата ви с личния лекар е наложителна, тъй като може предразположеността ви към панически атаки да е генетично обусловена. Хубаво е да знаете дали безпокойството ви е предизвикано от заболяване на щитовидната жлеза или чувствителност към лактозата.Познавайки симптомите, вие много по-лесно може да го контролирате. Трябва да сте сигурни, че пристъпът на паника не се дължи на алергична реакция, сърдечен пристъп или друга сериозна болест. Тогава вече може да се фокусирате върху техниките за успокояване. Ето и някои от симптомите на паническото безпокойство:
- неравномерно сърцебиене
- недостиг на въздух
- виене на свят и замаяност
- гадене
- изпотяване и треперене
- слабост и умора
- парене зад гръдната кост и болка
- мускулни спазми
- горещи вълни и внезапно втрисане
- изтръпване на крайниците
- чувство за лудост
- страх, че можете да умрете внезапно
- тялото се подготвя в бойна готовност
- мозъкът изпраща съобщение до тялото за да го”защити” от идващата опасност (например очите могат да се разширяват, дишането се увеличава, за да се получи повече кръв в мускулите)
- умът ви не може да се отлепи от черните мисли
- учестява се дишането ви
Успокойте ума и тялото
Всекидневни упражнения за успокоение на ума
Следните упражнения са изпитани и „работят „ безотказно.
Започнете да ги практикувате по 15 минути сутрин след ставане от сън и вечер преди заспиване, ако имате по-дълга обедна почивка можете също да ги правите.
Изберете си тихо и уютно място, изолирано от шум и светлина. Легнете по гръб, с разтворени ръце и крака леко в страни, като дланите на ръцете са обърнати нагоре. Не поставяйте възглавница под главата си, хубаво е да легнете върху не много твърда основа.
Започнете да отпускате всяка една част от тялото като си повтаряте ( много бавно!!!!) на ум следните изречения:
1.”Ходилата ми отпуснати, отпуснати, отпуснати” – 5пъти.
2.”Глезените ми отпуснати, отпуснати, отпуснати” – 5пъти.
3.”Празците ми отпуснати, отпуснати, отпуснати” – 5пъти.
4.”Коленете ми отпуснати, отпуснати, отпуснати” – 5пъти.
5.”Бедрата ми отпуснати, отпуснати, отпуснати” – 5пъти.
6.”Стомахът ми отпуснат, отпуснат, отпуснат” – 5пъти.
7. ”Ръцете ми отпуснати, отпуснати, отпуснати” – 5пъти.
8.”Дланите ми отпуснати, отпуснати, отпуснати” – 5пъти.
9.”Главата ми отпусната, отпусната, отпусната” – 5пъти.
10.”Умът ми отпуснат, отпуснат, отпуснат” – 5пъти.
ВАЖНО !!!
Правете упражненията 20 минути дневно, като в рамките на година можете да стигнете до един час , а може и час и двадесет минути. Естествено това става с увеличаване на броя на повторенията.
Комментарии
Отправить комментарий